Aşeren Kadınların Hamilelik Belirtileri

Gebelik hesaplama annenin son adet döneminin ilk gününe toplamda 40 hafta eklenmesi ile bulunan tarihin bebeğin ortalama doğum tarihi olarak adlandırılması işlemidir. Çin takvimi ile cinsiyet belirleme veya gebelik hesaplama yöntemi ile bebeğin doğum tarihini belirleme yöntemleri arasındaki doğruluk ve rasyonalite farklı büyük olsa da gebelik hesaplama yine de yaklaşık bir tarih vermektedir. Zira bebeklerin büyük bir çoğunluğu belirlenen veya düşünülen tarihten daha önce veya daha sonra doğmaktadır.

Hamilelik belirtileri bebeğin ana rahmine düşmesinden itibaren bir hafta içinde ortaya çıkmaya başlar. Bu belirtiler kabızlık Duygu durum değişimleri vücut sıcaklığının değişmesi ve iştahta değişkenlik gibi ortaya çıkabilir ancak sadece bu semt onları yaşamak hamileliğin olduğu izlenimini vermemelidir zira bunlar birçok farklı hastalığın veya durumun habercisi olabilir. Ancak eğer kişi bu semptomları hamileliğe Mahal verecek bir cinsel ilişkiden sonra yaşamaya başladı ise bir hamilelik testi yaptırması doğru olacaktır. Kişi bu testi eczaneden alacağı bir kit ile veya hastanede yaptırabilir.

MS hastalığı henüz tıbbın kesin bir tedavi yöntemi üretebildiği bir hastalık değildir. Bunun sebebi ise hastalığın kaynağının bağışıklık sistemi olmasıdır. Bağışıklık sistemi bizi hastalıklara karşı korur Ancak bu durumda hastalığın sebebi bağışıklık sistemidir çünkü bağışıklık sistemimiz bazen zararlı ve zararsız hücreleri birbirinden ayıramaz ve yararlı hücrelere saldırabilir. MS hastalarında ise bu durum bağışıklık sisteminin vücut için faydalı olan sinir hücrelerine saldırması sonucu merkezi sinir sisteminde hasarları yol açması durumudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Next Post

SpaceX 60 Starlink Uydusunu Uzaya Gönderdi

Cts Eki 10 , 2020
Elon Musk’ın kurduğu SpaceX şirketi, dünya çapında hızlı internet bağlantısı sağlamayı amaçlayan Starlink projesinin önemli bir aşamasını daha geride bıraktı. Türkiye saati ile 17.56 sıralarında Cape Carnaveral Uzay Üssü’nden kalkan Falcon 9 roketi, Starlink uydularını uzaya bırakmak üzere yola çıktı. Başarılı bir şekilde uzaya çıkan Falcon 9, 60 adet uyduyu […]